July 22, 2024

Jezte hořkou čokoládu, jděte ven

Strýc Jack oslavil 100 let 31. července. (Vpravo) Jack Van Nordheim se svou rodinou.
Zeptejte se strýčka Jacka

  • Jack Van Nordheim je 100letý influencer, který přispívá pod uživatelským jménem Ask Uncle Jack.
  • Insideru řekl šest věcí, o kterých věří, že mu pomohly milovat dlouhý a šťastný život.
  • Patří mezi ně trávení času s rodinou a v přírodě a konzumace hořké čokolády a medu.

V posledních deseti desetiletích se Jack Van Nordheim staral o domácího mazlíčka, bojoval ve druhé světové válce a stal se influencerem. Nyní napsal knihu, ve které se podělil o některé z nejlepších rad, které za svůj dlouhý život nasbíral.

Van Nordheim, který žije v jižní Kalifornii, oslavil 31. července v Zoo v Los Angeles své 100. narozeniny. Prostředí bylo vhodné, protože stoletý stařík je milovníkem zvířat, byl ornitologem a přírodovědcem – vášně, o kterých se domnívá, že přispěly k jeho dlouhověkosti.

Insider mluvil se strýcem Jackem za asistence jeho prasynovce Damona Vonna. Řekl, že když se ho zeptali, jak se dostal na 100, strýček Jack řekl, že neví, “prostě se probudil a je stále tady, stejně jako ty a já,” i když si myslí, že “tvrdý” pomohl.

S největší pravděpodobností mu genetika také dala náskok, ale víme, že životní styl a postoj mohou také hrát velkou roli v tom, jak dlouho žijeme.

Stoletý stařík může být tvrdý, ale s pomocí Vonnové upoutal pozornost svých 1,7 milionu Tik tak následovníky prostřednictvím vtipů, zdravých životních rad a sladkých, emocionálních vzpomínek na svou matku.

Zde je šest věcí, o kterých si myslí, že mu pomohly žít tak dlouhý a šťastný život.

Jíst hodně hořké čokolády a medu

V každém rozhovoru, který dělá, strýček Jack rád zdůrazňuje důležitost hořké čokolády a svou vášeň pro ni.

Jí hořkou čokoládu Hershey’s Special dvakrát denně nebo tak často, jak jen může. Jeho sladký zvyk může být prospěšný, protože i když příliš mnoho cukru škodí našemu zdraví, konzumace mírného množství hořké čokolády je spojena s výhodami, jako je např. lepší kardiovaskulární zdravíInsider dříve informoval.

Strýček Jack jí každý den hořkou čokoládu.
Zeptejte se strýčka Jacka

Řekl také, že nahrazuje cukr medem a přidává přírodní sladidlo do svých vaflí a kávy.

Med je základní sladkostí pro superagery, kteří žijí v modrých zónách, oblastech světa, kde lidé žijí nejdéle, informoval již dříve Insider. V řecké Ikarii, kde se každý třetí člověk dožívá devadesáti let, jí hodně syrového, nezpracovaného medu, který může pomoci snížit hladinu cholesterolu.

To vše lze vměstnat do středomořské stravy, která je považována za zlatý standard zdravého stravování a zaměřuje se na nezpracované potraviny a pamlsky s mírou.

Trávit čas venku a daleko od „kouzelného zrcadla“

Vonnová řekla, že strýček Jack nazývá chytré telefony „magická zrcadla“. Výzkumy tomu nasvědčují trávit čas venkuspíše než na našich telefonech, může pomoci zlepšit duševní zdraví a štěstí, takže Vonnová řekla, že strýček Jack lidem vždy radí: “Nechte své kouzelné zrcadlo doma a jděte ven.”

Chcete-li si užít nádhernou přírodu a zároveň zůstat aktivní, strýc Jack doporučoval „chůze, lezení po stromech, pobyt venku a užívání si přírody, plavání, běhání, skákání – čím aktivnější, tím lepší,“ řekla Vonnová.

Mít vášeň pro přírodu

Vonnová řekla, že strýček Jack miloval přírodu už od dětství, a vzpomněl si na příběh, který mu vyprávěl o výletu do cirkusu ve 30. letech minulého století. Strýček Jack měl dokonce svou vlastní zoo na zahradě s vačicemi, kojoty, sovy, jestřáby, skunky, lišky a opicemi.

V těchto dnech se na své zahradě stará o holubinky a čte knihy o ptácích ze své rozsáhlé sbírky.

Vonnová řekla, že nejdůležitější radou strýčka Jacka je najít něco, pro co budete nadšení a co vás dostane ven.

Mít vášeň je skvělý způsob, jak udržet svou mysl aktivní, o čemž Insider dříve informoval, že pomáhá udržovat kognitivní funkce až do vyššího věku.

Strýček Jack a Damon napsali knihu plnou Jackových moudrostí za posledních 100 let.
Zeptejte se strýčka Jacka

Jíst dobře

Strýček Jack vyrůstal ve dvacátých a třicátých letech minulého století, ještě předtím, než bylo rychlé občerstvení populární, takže mu nikdy nepřišel na chuť, řekla Vonnová. Místo toho vždy jedl velmi jednoduchou domácí kuchyni.

Jeho rodina měla kuřecí ranč, takže strýček Jack řekl, že jedl hodně smaženého a vařeného kuřete a nudlí.

Výzkumy naznačují, že některé zpracované potraviny mohou mít negativní dopad na zdraví únava a mozková mlha zvýšit rizika rakovinya předčasná smrt.

Pije jen trochu alkoholu

“Vypil jsem trochu piva a trochu vína a to je vše. Žádná ohnivá voda,” řekl strýček Jack. („Ohnivá voda“ je to, čemu říká tvrdý alkohol.)

Insider dříve uvedl, že se předpokládá, že existuje nějaké zdraví výhody pití s mírou, ale podle Světové zdravotnické organizace existuje žádné bezpečné množství alkoholu to nemá vliv na vaše zdraví.

Trávit čas s rodinou

Strýček Jack měl vždy blízko ke své rodině, která mu podle jeho slov pomohla dožít se 100 let.
Zeptejte se strýčka Jacka

Strýček Jack se nikdy neoženil ani neměl děti, ale s rodiči si byl blízký. Řekl, že jeho domov byl vždy „plný lásky“.

Měl také blízký vztah se svým synovcem, Vonniným zesnulým otcem, který se o něj staral před jeho smrtí, a také s Vonnem samotným, který se ujal péče strýce Jacka.

Silné vztahy, ať už s rodinou nebo přáteli, jsou silně spojeny s zlepšená životnost.

Pro strýčka Jacka je rodina „to nejdůležitější,“ řekla Vonnová.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *