July 22, 2024

Nejlepší recept na hovězí Stroganoff – Jak vyrobit hovězí Stroganoff

ameriky nejchutnější

I když to může být klasika ze staré školy, hovězí stroganoff je komfortní jídlo, které bereme vážně. Se svou bohatou omáčkou prohloubenou chutí červeným vínem, dijonskou hořčicí a zakončenou pikantní zakysanou smetanou je hovězí stroganoff pokrmem, který můžete mít v zadní kapse, když potřebujete spolehlivou a útulnou týdenní večeři. Jednoduchá příprava s mnoha sponkami ve spíži, toto je večeře, po které sáhnete v noci, kdy chcete, aby se celá vaše kuchyně naplnila všeobjímajícími vůněmi domácího jídla, a to s velmi malým úsilím. Nechte zklamání a frustraci mimo kuchyni – řiďte se těmito tipy, abyste dosáhli nejlepšího možného výsledku a zaručili jen radost u jídelního stolu:

Nejlepší kus hovězího masa pro hovězí stroganov:
V tomto receptu používáme skirt steak, ale skvělou variantou je zde i flank steak. Kromě toho, že jsou levnější než svíčková, jde o relativně tenké kusy hovězího masa, které můžete vařit déle bez rizika převaření. Ať už zvolíte jakýkoli řez, hovězí by se mělo vařit šokovou metodou, což znamená krátkodobě vysoký žár. Rozpalte pánev s třpytivým olejem a vařte jen minutu z každé strany pro téměř vzácný steak s agresivním dozlatova opečeným povrchem. Když maso vrátíte do omáčky, bude se vařit, dokud nebude středně propečené.

Tajemství nejlepší hovězí stroganoff omáčky:
Určitě můžete použít smetanu, pokud je to to, co máte po ruce, ale přidáním zakysané smetany na konci vaření se omáčka opravdu změní z hutně bohaté a plné na kyselou a hedvábnou, aniž by ztratila ty vydatné chutě. Aby se nelámala, před přidáním na konci ji temperujte, abyste neměli rozpůlenou omáčku. Temperování je způsob, jak opatrně zchladit nebo zahřát přísadu. V tomto případě je zakysaná smetana velmi náchylná k lámání a srážení, když je přidána přímo do velmi horké scény, takže její zahřátí před smícháním části omáčky zajistí, že konečným výsledkem bude hedvábně hladká omáčka.

Co podávat s hovězím stroganoffem:
Tento recept je spárován s klasickými extra širokými vaječnými nudlemi, které jsou zakomponovány do omáčky, aby nudle absorbovaly tu lesklou omáčku. Jak již bylo řečeno, pokud hledáte alternativní nápady na servírování, bílá rýže, pečená zelenina nebo dokonce květáková rýže (jako my v našem keto stroganoffu) by byly skvělé nápady.

Dělal tento recept? Dejte nám vědět, jak to dopadlo v komentářích níže!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *