July 22, 2024

Kosher Tel Aviv restaurace Malka se otevírá v NYC

Tel Avivianské jazýčky košer i nekošer odrůdy se mohou shodnout na jednom: řízek v košer restauraci Malka, ze kterého vytéká lahodná bramborová kaše, jakmile ji rozkrojíte, je kulinářské mistrovské dílo. A Newyorčané budou moci pokrm brzy ochutnat i na této straně Atlantiku.

Slavný šéfkuchař Eyal Shani se chystá 7. listopadu otevřít základnu oblíbené izraelské restaurace na 161 West 72nd Street u Amsterdam Avenue na Upper West Side, v prostoru dříve obsazeném jeho vlastní restaurací North Miznon.

DOPORUČUJEME: José Andrés mluví o oblíbených newyorských restauracích, trendech stravování a dalších

Malka, která se připojuje k slavnému seznamu šéfkuchařů místních restaurací, včetně HaSalon, Port Sa’id a Shmoné, bude také Shaniho úplně prvním košer počinem v USA.

Stejně jako v jeho ostatních restauracích očekávejte, že menu v Malce se bude sezónně měnit a podle tiskové zprávy „ukáže chutě izraelské kuchyně s nejčerstvějšími ingrediencemi z místních zdrojů“.

Kromě ikonického řízku – který se obvykle podává s kysaným zelím, hořčicí a pochutinou z červené řepy – bude debutující menu obsahovat mimo jiné jehněčí kolínko, carpaccio z opálené řepy, okra v červených rajčatech, kanici shawarma a lilkové sashimi.

Destinace bude uzavřena od pátku do soboty v rámci oslav židovského sabatu. Během zimy, když slunce zapadá dříve, což naznačuje konec šabatu, budou k dispozici rezervace na sobotu večer.

Jako kývnutí na současnou situaci na Blízkém východě bude Malka do měsíce listopadu věnovat 10 % ze všech svých výnosů humanitárním organizacím v Izraeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *