July 22, 2024

Plechové quesadillas: moje nová oblíbená týdenní večeře – The Cavalier Daily

Jako zaneprázdněný vysokoškolský student neustále hledám levné a snadné recepty na večeři. Plechové quesadilly jsou jednoduché, rychlé a chutné. Ať už připravujete večeři pro studijní skupinu uprostřed týdne nebo si jen chcete vychutnat zbytky jídla k obědu další den – tento recept na quesadillas na plechové pánvi jistě uspokojí vaše chuťové pohárky a časová omezení, přičemž je neuvěřitelně přizpůsobitelný.

Když jsem během svého typického prokrastinování pozdního spánku procházel Instagram, narazil jsem na video o quesadillas na plechu a okamžitě jsem věděl, že to musím vyzkoušet. Můj přítel má tendenci přebírat povinnosti večeří během mých rušných třídních dnů a byl velmi nadšený, že může také vyzkoušet tento jedinečný koncept quesadilly. Inspiroval se receptem, který našel na internetu Moderní Propervymyslel svou vlastní verzi quesadilly na plechu, která nás oba překvapila její chutí a jednoduchostí.

Čas přípravy: 10 minut

Čas na vaření: 20 minut

Výtěžek: 8 porcí

Ingredience:

 • 8 velkých tortil
 • 2 konzervy kuřete
 • 4 šálky strouhaného mexického sýra
 • 1 lžíce koření Adobo
 • 1-2 lžíce olivového oleje
 • ½ šálku zakysané smetany
 • ½ šálku majonézy
 • 2-5 snítek koriandru
 • 3-8 nakládaných jalapeños
 • Česnekový prášek podle chuti
 • Cibulový prášek podle chuti
 • 1-2 lžíce mléka
 • Salsa (volitelné)

Instrukce:

 1. Spodní část plechu potřete 1-2 lžícemi olivového oleje a rovnoměrně rozetřete. Předehřejte troubu na 400 stupňů Fahrenheita.
 2. Na dno navrstvěte šest tortil, ujistěte se, že se překrývají a eliminují jakékoli mezery na dně. Asi polovina tortilly by měla být uvnitř pánve a polovina by měla viset přes okraj.
 3. Na celý základ tortilly uvnitř pekáče rovnoměrně navrstvěte mexický sýr.
 4. Dvě kuřecí konzervy přecedíme a naporcujeme do mísy. Přidejte 1 polévkovou lžíci koření Adobo a dobře promíchejte.
 5. Kuřecí maso rozprostřete v rovnoměrné vrstvě na sýr.
 6. Začněte na jednom konci plechu, přehněte tortilly směrem ke středu pánve a do středu položte dvě tortilly, aby držely přeložené okraje a pokrývaly horní část quesadilly.
 7. Quesadillu pečte 20 minut a často kontrolujte, aby nebyly spálené okraje.
 8. Zatímco je quesadilla v troubě, přidejte zakysanou smetanu, majonézu, mléko, koriandr, česnek a cibulový prášek a jalapeños do mixéru nebo kuchyňského robotu. Rozmixujte do hladka.
 9. Nechte quesadilly na plechu mírně vychladnout, než je nakrájejte na osm stejných obdélníků pomocí vykrajovátka na pizzu.
 10. Navrch quesadillas přelijte dresinkem jalapeño a případně salsou.

Zatímco velkým lákadlem přípravy quesadilly na plechu je její snadná příprava, zářící hvězdou tohoto receptu je dresink jalapeño. Krémová a sladká s trochou šmrncu, tento dresink posunul quesadillu na další úroveň, přidal složitost chuti a úžasnou konečnou úpravu prezentace. Tato složka je snadno přizpůsobitelná pro určení dokonalého množství tepla v závislosti na počtu přidaných horkých a sladkých jalapeños.

Použití konzervovaného kuřecího masa je to, co dělá tento recept extrémně jednoduchým a cenově dostupným. Můj největší tip při práci s kuřecím masem v konzervě je dobře ho okořenit, ale hlídat si sodík. Snadno se vyrábí neuvěřitelně slané – své kuře v konzervě raději ochucuji směsmi koření, jako je Adobo nebo taco koření. Aby byl tento recept vegetariánský, ale stále s vysokým obsahem bílkovin, navrhuji vyměnit kuře za černé fazole. Přidání černých fazolí vedle kuřete by bylo také chutné a je to něco, co určitě vyzkouším s mou další várkou.

Moje oblíbená salsa je ananasová salsa Trader Joe’s a skvěle se hodí k těmto quesadillas. Další chutné polevy, které jsem nadšený, že vyzkouším na těchto quesadillas, jsou pico de gallo a guacamole. Přidání složky svěžesti pomáhá rozjasnit chuť quesadilly. Pokud bych při pohoštění hostů připravoval quesadilly na plechu, udělal bych si samoobslužný „quesadilla bar“ a měl bych několik misek z každé polevy, aby si lidé vytvořili své vlastní lahodné kombinace.

Celkově vzato má tento recept spoustu skvělých vlastností, které si jistě zamilují ostatní vysokoškoláci – nebo opravdu každý, kdo má málo času. Snadno složené a super přizpůsobitelné quesadilly na plechu jsou skvělým doplňkem k vašemu týdennímu plánu přípravy jídla, protože mají v lednici životnost asi pět dní. Zkuste to udělat se svými spolubydlícími a přidejte ingredience, které všichni máte rádi. Dokonce jsem tento recept druhý den otestoval jako zbytek a stále byl vynikající podávaný studený. Ať už vaříte pro dav nebo připravujete rychlou večeři pro jednoho, tento recept vás určitě uspokojí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *