July 22, 2024

Program podporuje mladé lidi zdravým jídlem a bezplatnými aktivitami

VÍCE než 600 dětí a mladých lidí z celého Exeteru využilo bezplatných aktivit a každodenního teplého jídla během školních prázdnin, a to díky programu poskytnutému Exeter City Community Trust.

Během prohlídky divoké zvěře.

Během prohlídky divoké zvěře. (Daniel Ridgeway)

Program Holiday Activities and Food (HAF), který je realizován ve spolupráci s Devon County Council’s Early Years and Childcare Service, poskytuje cvičení, zdravé jídlo a obohacující aktivity během školních prázdnin.

Program nabízí cennou podporu dětem v rámci bezplatného školního stravování a jejich rodinám v celém Devonu.

Zábava na kajaku.

Zábava na kajaku. (David Ridgeway)

Toto je třetí rok, kdy Exeter City Community Trust, která je partnerskou charitativní organizací Exeter City Football Club, poskytuje program HAF.

Za tu dobu pomohla 600 dětem a jejich rodinám. Aby se zajistilo, že mladí lidé dostanou co nejvýživnější jídla, letos v létě charita spolupracovala s cateringovým oddělením Exeter College, které pro účastníky každý den uvařilo teplé a zdravé jídlo.

Jamie Vittles, výkonný ředitel Exeter City Community Trust, říká: „Toto je náš třetí rok podpory mladých lidí a jejich rodin prostřednictvím programu HAF.

“Letos v létě bylo skvělé spolupracovat s Exeter College, která pro naše účastníky zajistila jídla té nejvyšší kvality. Když poskytujete program HAF, je pro jídla vyžadován minimální standard, který jsme díky spolupráci s vysoká škola.

„Zvláštní poděkování patří Matthew Pickettovi, Stuartu Fowlesovi a Tracey Bennettové z vysoké školy, kteří poskytli úžasnou pomoc.

“Matthew a Stuart strávili letní prázdniny vařením a rozvozem jídla a byli neuvěřitelní ve své podpoře programu HAF. Je zjevné, že jsou nadšení pro pomoc mladým lidem tímto způsobem.”

Prostřednictvím programu HAF se děti prvního věku účastní aktivit na základní škole Willowbrook, včetně řemesel, dílen o zdravém stravování a divadelních představení; starší děti zažívají řadu poutavých aktivit díky podpoře Outdoor Education Center Haven Banks a Devon Wildlife Trust.

Kromě toho byli mladí lidé podporováni radami od nutriční terapeutky Donny Reynolds a účastnili se zábavných osobních tréninků v CrossFit Exe.

Toto je také první rok, kdy finanční prostředky z ministerstva školství umožnily Exeter City Community Trust rozšířit poskytování programu HAF do Severního Devonu, kde si mladí lidé užili řadu aktivit včetně lukostřelby, longboardingu a surfování.

Jamie dodává: „Bylo skvělé letos rozšířit naši nabídku do Severního Devonu.

„Víme, že mnoho rodin se snaží vyjít s penězi a školní prázdniny přinášejí další finanční tlak.

“Takže možnost poskytovat aktivity a výživná jídla díky našemu partnerství s Devon County Council’s Early Years and Childcare Service a Exeter College je určitým způsobem, jak těmto rodinám pomoci a zmírnit tlak na ně.”

Adam Williams, programový manažer HAF pro Exeter City Community Trust, říká: „Věřím, že HAF hraje důležitou roli v životech těchto mladých lidí.

„Nejen, že mohou vyzkoušet nové, zábavné aktivity a jíst úžasné zdravé jídlo, ale jsou také podporováni v zapojení se svou komunitou způsoby, které by jinak nedělali.

“Jsem nesmírně hrdý na program, který zde na ECCT poskytujeme; růst a sebedůvěra, kterou jsem v posledních několika letech viděl u mladých lidí, je neuvěřitelná.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *