July 22, 2024

Spanakorizo, klasické řecké rýžové jídlo, je útulné, krémové a chutné – Orange County Register

Spanakorizo ​​může fungovat jako vegetariánský hlavní chod nebo jako příloha. (Foto Beatriz da Costa)

JJ Johnson je slavný šéfkuchař a zakladatel Field Trip, uznávané restaurační skupiny se sídlem v Harlemu v New Yorku, která předvádí rýžové pokrmy z celého světa. Jeho nová kuchařka „Jednoduché umění rýže: Recepty z celého světa pro srdce vašeho stolu“ zavede čtenáře na kulinářské dobrodružství zkoumající jednu z nejzákladnějších obilnin na světě.

Jeho spanakorizo, klasické řecké rýžové jídlo, je útulné, krémové a chutné. Je skvělé jako vegetariánské hlavní jídlo nebo příloha. Pokud chcete, přidejte do směsi plechovku scezených fazolí garbanzo.

Spanakorizo

Výtěžek: 6 porcí

INGREDIENCE

1/4 šálku extra panenského olivového oleje

1 středně žlutá cibule, nakrájená nadrobno

1 libra baby špenátových listů, nahrubo nasekaných

1/4 šálku čerstvé citronové šťávy a další podle chuti

1 lžíce mletého česneku

Košer sůl a čerstvě mletý černý pepř podle chuti

1/2 šálku nakrájené zelené cibule

1 lžíce najemno nasekaného čerstvého kopru

1 šálek dlouhozrnné bílé rýže, opláchnuté; viz poznámky kuchaře

1 1/2 šálku vody

2 lžíce opražených piniových oříšků

1/3 šálku rozdrobeného sýra feta

Obloha: Nasekaná čerstvá italská petržel

Cookovy poznámky: Oplachování rýže odstraní přebytečný škrob pro lepší oddělení zrn, což vám dodá rýži nadýchanější a méně lepkavou texturu.

POKYNY

1. Ohřejte olej ve velkém, širokém hrnci, jako je holandská trouba, na středně vysokou teplotu. Přidejte cibuli a vařte, dokud nezměkne a nezačne hnědnout, asi 5 minut. Přidejte špenát, šťávu a česnek; vydatně dochutíme solí a pepřem. Přidejte zelenou cibulku a míchejte 1 minutu, poté vařte, dokud špenát nezvadne. Vmícháme kopr.

2. Do hrnce přidejte rýži a zalijte vodou. Přiveďte k varu, poté snižte plamen a odkryté vařte 2 až 3 minuty, aby se promíchaly. Snižte teplotu na minimum, přikryjte a vařte, dokud rýže nezměkne a veškerá tekutina se nevstřebá, asi 20 minut,

3. Odstraňte z ohně a nechte rýži 10 minut odležet.

4. Při podávání rýži načechrajte vidličkou a ochuťte, podle potřeby dochuťte citronovou šťávou, solí a/nebo pepřem. Vmícháme piniové oříšky. Přendejte do servírovací misky nebo na jednotlivé talíře, posypte fetou a ozdobte petrželkou.

Zdroj: „Jednoduché umění rýže“ od JJ Johnsona s Danicou Novgorodoffovou

Oceněná spisovatelka Cathy Thomas napsala tři kuchařky, včetně „50 nejlepších rostlin na planetě“. Sledujte ji na @CathyThomasCooks.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *